VM800BU35A-PL
Description:
BOARD EVAL FT800 3.5 LCD PRL BZL
Package:
Bulk
Viewing Area:
82.90mm W X 70.30mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
3.5" (88.90mm)
Interface:
USB
Dot Pixels:
320 X 240 (QVGA)
Model Number:
VM800BU35A-PL
Introduction
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color USB 3.5" (88.90mm) 320 x 240 (QVGA)