VM800BU43A-BK
Description:
BOARD EVAL FT800 4.3 LCD BLK BZL
Product Status:
Obsolete
Viewing Area:
111.50mm W X 73.50mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
4.3" (109.22mm)
Interface:
USB
Dot Pixels:
480 X 272
Model Number:
VM800BU43A-BK
Introduction
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color USB 4.3" (109.22mm) 480 x 272