E43GA-RW1000-R
manufacturer:
Focus LCDs
Description:
4.3" TFT SUNLIGHT READABLE
Category:
Optoelectronics
Specifications
Category:
Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Display Type:
TFT - Color
Product Status:
Active
Package:
Tape & Box (TB)
Viewing Area:
104.73mm W X 64.84mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
4.3" (109.22mm)
Graphics Color:
Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen:
Resistive
Mfr:
Focus LCDs
Backlight:
LED - White
Display Mode:
Transmissive
Interface:
24-Bit (RGB)
Dot Pixels:
480 X 272
Controller Type:
ST7282-G4
Model Number:
E43GA-RW1000-R
Introduction
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color 24-Bit (RGB) 4.3" (109.22mm) 480 x 272