Home > Products > Optoelectronics >LCD, OLED, Graphic > GTT35A-TPC-BLM-B0-H1-C4-V5
GTT35A-TPC-BLM-B0-H1-C4-V5
manufacturer:
Matrix Orbital
Description:
LCD TFT DISPLAY
Category:
Optoelectronics
Specifications
Category:
Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color:
Display Type:
TFT - Color
Product Status:
Active
Package:
Box
Viewing Area:
70.08mm W X 52.56mm H
Series:
GTT
Diagonal Screen Size:
3.5" (88.90mm)
Graphics Color:
Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen:
Capacitive
Mfr:
Matrix Orbital
Backlight:
Display Mode:
Transmissive
Interface:
RS-422
Dot Pitch:
0.22mm W X 0.22mm H
Dot Size:
Dot Pixels:
320 X 240
Base Product Number:
GTT35A
Model Number:
GTT35A-TPC-BLM-B0-H1-C4-V5
Introduction
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color RS-422 3.5" (88.90mm) 320 x 240