E43RB-I-MW450-N
manufacturer:
Focus LCDs
Description:
4.3" TFT IPS MIPI DSI
Category:
Optoelectronics
Specifications
Category:
Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color:
Display Type:
TFT - Color
Product Status:
Active
Package:
Box
Viewing Area:
57.96mm W X 95.72mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
4.3" (109.22mm)
Graphics Color:
Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen:
Non-Touch
Mfr:
Focus LCDs
Backlight:
LED - White
Display Mode:
Transmissive
Interface:
MIPI DSI
Dot Pixels:
480 X 800
Controller Type:
ILI9806E
Model Number:
E43RB-I-MW450-N
Introduction
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color MIPI DSI 4.3" (109.22mm) 480 x 800