Home > Products > Optoelectronics >LCD, OLED, Graphic > AFK800480A0-4.3INTH-C-HDMI
AFK800480A0-4.3INTH-C-HDMI
manufacturer:
Orient Display
Description:
4.3'' HDMI/USB TFT PCAP 800480
Category:
Optoelectronics
Specifications
Category:
Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color:
Display Type:
TFT - Color
Product Status:
Active
Package:
Box
Viewing Area:
95.04mm W X 53.86mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
4.3" (109.22mm)
Graphics Color:
Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen:
Capacitive
Mfr:
Orient Display
Backlight:
LED - White
Display Mode:
Transmissive
Interface:
HDMI, USB
Dot Pixels:
800 X 480
Controller Type:
RTD2662
Model Number:
AFK800480A0-4.3INTH-C-HDMI
Introduction
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color HDMI, USB 4.3" (109.22mm) 800 x 480