E45RA-MW276-C
manufacturer:
Focus LCDs
Description:
4.5" TFT MIPI DSI CAPACITIVE
Category:
Optoelectronics
Specifications
Category:
Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color:
Display Type:
TFT - Color
Product Status:
Active
Package:
Box
Viewing Area:
56.04mm W X 99.24mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
4.5" (114.30mm)
Graphics Color:
Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen:
Capacitive
Mfr:
Focus LCDs
Backlight:
LED - White
Display Mode:
Transmissive
Interface:
MIPI DSI
Dot Pixels:
480 X 854
Controller Type:
ILI9806E
Model Number:
E45RA-MW276-C
Introduction
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color MIPI DSI 4.5" (114.30mm) 480 x 854