E101RA-I-MS300-C
manufacturer:
Focus LCDs
Description:
10.1" TFT IPS MIPI/DSI
Category:
Optoelectronics
Specifications
Category:
Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color:
Display Type:
TFT - Color
Product Status:
Obsolete
Package:
Box
Viewing Area:
136.40mm W X 217.60mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
10.1" (256.54mm)
Graphics Color:
Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen:
Capacitive
Mfr:
Focus LCDs
Backlight:
LED - White
Display Mode:
Transmissive
Interface:
MIPI DSI
Dot Pitch:
Dot Size:
Dot Pixels:
1200 X 1920
Controller Type:
NT51021
Model Number:
E101RA-I-MS300-C
Introduction
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color MIPI DSI 10.1" (256.54mm) 1200 x 1920