E70RA-HW480-R
Description:
7.0" TFT IPS LVDS RESISITIVE
Package:
Tape & Box (TB)
Viewing Area:
155.11mm W X 86.92mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
7" (177.80mm)
Touchscreen:
Resistive
Interface:
LVDS
Model Number:
E70RA-HW480-R
Introduction
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color LVDS 7" (177.80mm) 1024 x 600