MDT1040AIS-LVDS
Description:
LCD DISPLAY TFT 10.4" 1024X768
Viewing Area:
211.20mm W X 158.00mm H
Series:
MDT1040A
Diagonal Screen Size:
10.4" (264.16mm)
Interface:
LVDS
Dot Pixels:
1024 X 768
Controller Type:
Model Number:
MDT1040AIS-LVDS
Introduction
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color LVDS 10.4" (264.16mm) 1024 x 768