Home > Products > Optoelectronics >LCD, OLED, Graphic > GTT35A-TPC-BLM-B0-H1-CS-V5
GTT35A-TPC-BLM-B0-H1-CS-V5
Viewing Area:
70.08mm W X 52.56mm H
Diagonal Screen Size:
3.5" (88.90mm)
Touchscreen:
Capacitive
Interface:
RS-232
Dot Pitch:
0.22mm W X 0.22mm H
Model Number:
GTT35A-TPC-BLM-B0-H1-CS-V5
Introduction
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color RS-232 3.5" (88.90mm) 320 x 240