Home > Products > Optoelectronics >LCD, OLED, Graphic > NHD-2.7-12864UMY3
NHD-2.7-12864UMY3
Description:
OLED GRAPH MULTIFONT YEL 2.7
Background Color:
Black
Display Type:
OLED - Passive Matrix
Viewing Area:
66.00mm W X 33.00mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
2.7" (68.58mm)
Graphics Color:
Yellow
Backlight:
Without Backlight
Display Mode:
Interface:
Parallel, 8-Bit, SPI
Dot Pitch:
0.48mm W X 0.48mm H
Dot Size:
0.45mm W X 0.45mm H
Dot Pixels:
128 X 64
Base Product Number:
NHD-2.7
Model Number:
NHD-2.7-12864UMY3
Introduction
Graphic LCD Display Module Yellow OLED - Passive Matrix Parallel, 8-Bit, SPI 2.7" (68.58mm) 128 x 64