Home > Products > Optoelectronics >LCD, OLED, Graphic > GTT35A-TPR-BLM-B0-H1-CS-VPT
GTT35A-TPR-BLM-B0-H1-CS-VPT
Description:
LCD TOUCH TFT 3.5" RS232/I2C
Viewing Area:
72.68mm W X 54.96mm H
Diagonal Screen Size:
3.5" (88.90mm)
Touchscreen:
Resistive
Backlight:
LED - White
Interface:
I²C, RS-232
Dot Pitch:
0.22mm W X 0.22mm H
Dot Size:
Dot Pixels:
320 X 240 (QVGA)
Model Number:
GTT35A-TPR-BLM-B0-H1-CS-VPT
Introduction
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color I²C, RS-232 3.5" (88.90mm) 320 x 240 (QVGA)