Home > Products > Optoelectronics >LCD, OLED, Graphic > NHD-5.7-320240WF-ETXI#
NHD-5.7-320240WF-ETXI#
Description:
LCD DISPLAY TFT 5.7" 320X240 WHT
Package:
Box
Viewing Area:
118.28mm W X 88.60mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
5.7" (144.78mm)
Interface:
Parallel, 18-Bit (RGB)
Dot Pitch:
Dot Size:
0.12mm W X 0.36mm H
Dot Pixels:
320 X 240 (QVGA)
Base Product Number:
NHD-5.7
Model Number:
NHD-5.7-320240WF-ETXI#
Introduction
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 18-Bit (RGB) 5.7" (144.78mm) 320 x 240 (QVGA)