GTT50A-TPR-BLM-B0-H1-CT-V5
Viewing Area:
111.80mm W X 68.80mm H
Diagonal Screen Size:
5" (127.00mm)
Touchscreen:
Resistive
Backlight:
LED - White
Interface:
I²C, TTL
Dot Pitch:
0.14mm W X 0.14mm H
Dot Size:
Dot Pixels:
800 X 480 (WVGA)
Model Number:
GTT50A-TPR-BLM-B0-H1-CT-V5
Introduction
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color I²C, TTL 5" (127.00mm) 800 x 480 (WVGA)
GTT50A-TPR-BLS-B0-H1-CT-V5 |
LCD TOUCH TFT 5.0" TTL/I2C