Home > Products > Optoelectronics >LCD, OLED, Graphic > NHD-2.4-240320YF-CTXI#-1
NHD-2.4-240320YF-CTXI#-1
Description:
LCD DISPLAY TFT 2.4" 240X320 WHT
Package:
Box
Viewing Area:
38.72mm W X 54.36mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
2.4" (60.96mm)
Dot Size:
0.15mm W X 0.15mm H
Model Number:
NHD-2.4-240320YF-CTXI#-1
Introduction
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 16-Bit (RGB) 2.4" (60.96mm) 240 x 320