Home > Products > Optoelectronics > VM800P35A-BK
VM800P35A-BK
Description:
MOD DEV FT800 3.5" LCD BZL BLACK
Package:
Box
Viewing Area:
82.90mm W X 70.30mm H
Series:
VM800P
Diagonal Screen Size:
3.5" (88.90mm)
Dot Pixels:
320 X 240 (QVGA)
Interface:
USB
LED - White
Base Product Number:
VM800P35
Controller Type:
FT800
Introduction
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color USB 3.5" (88.90mm) 320 x 240 (QVGA)