MDT1010GIHR-HDMI
Description:
LCD DISPLAY TFT 10.1" 1280X800
Viewing Area:
218.00mm W X 137.00mm H
Series:
MDT1010G
Diagonal Screen Size:
10.1" (256.54mm)
Touchscreen:
Resistive
Interface:
HDMI
Dot Pixels:
1280 X 800
Controller Type:
TFP401
Model Number:
MDT1010GIHR-HDMI
Introduction
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color HDMI 10.1" (256.54mm) 1280 x 800