Home > Products > Optoelectronics >LCD, OLED, Graphic > GTT70A-TPR-BLM-B0-H1-CU-V5
GTT70A-TPR-BLM-B0-H1-CU-V5
Description:
LCD TOUCH TFT 7.0" USB
Viewing Area:
156.70mm W X 89.10mm H
Series:
GTT70A
Diagonal Screen Size:
7" (177.80mm)
Interface:
USB
Dot Pitch:
0.19mm W X 0.18mm H
Base Product Number:
GTT70A
Model Number:
GTT70A-TPR-BLM-B0-H1-CU-V5
Introduction
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color USB 7" (177.80mm) 800 x 480 (WVGA)