LQ043T1DG29
Description:
LCD TFT 4.3" 480X272 QVGA
Package:
Tray
Viewing Area:
95.04mm W X 53.86mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
4.3" (109.22mm)
Backlight:
LED - White
Interface:
Parallel/Serial
Dot Pitch:
Dot Size:
0.20mm W X 0.20mm H
Dot Pixels:
480 X 272
Model Number:
LQ043T1DG29
Introduction
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel/Serial 4.3" (109.22mm) 480 x 272