GTT50A-TPC-BLM-B0-H1-C4-V5
Specifications
Category:
Optoelectronics
LCD, OLED, Graphic
Background Color:
Display Type:
TFT - Color
Product Status:
Active
Package:
Tray
Viewing Area:
108.00mm W X 64.80mm H
Series:
GTT
Diagonal Screen Size:
5" (127.00mm)
Graphics Color:
Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen:
Capacitive
Mfr:
Matrix Orbital
Backlight:
Display Mode:
Transmissive
Interface:
RS-422
Dot Pitch:
0.14mm W X 0.14mm H
Dot Size:
Dot Pixels:
800 X 480
Base Product Number:
GTT50A
Model Number:
GTT50A-TPC-BLM-B0-H1-C4-V5
Introduction
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color RS-422 5" (127.00mm) 800 x 480
Related Products
| Image | Part # | Description | |
|---|---|---|---|
GTT50A-TPR-BLS-B0-H1-CT-V5 |
LCD TOUCH TFT 5.0" TTL/I2C