LS013B7DH06
manufacturer:
Sharp Microelectronics
Description:
LCD TFT 1.33" 128X128 FPC
Category:
Optoelectronics
Specifications
Category:
Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color:
Display Type:
TFT - Color
Product Status:
Obsolete
Package:
Tray
Viewing Area:
23.81mm W X 23.81mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
1.3" (33.02mm)
Graphics Color:
Touchscreen:
Mfr:
Sharp Microelectronics
Backlight:
Without Backlight
Display Mode:
Transflective
Interface:
Serial
Dot Pitch:
0.19mm W X 0.19mm H
Dot Size:
Dot Pixels:
128 X 128
Model Number:
LS013B7DH06
Introduction
Graphic LCD Display Module Transflective TFT - Color Serial 1.3" (33.02mm) 128 x 128