Home > Products > Optoelectronics >LCD, OLED, Graphic > NHD-2.23-12832UMB3
NHD-2.23-12832UMB3
Description:
OLED GRAPH MULTIFONT BLUE 2.23
Background Color:
Black
Display Type:
OLED - Passive Matrix
Viewing Area:
60.00mm W X 18.00mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
2.23" (56.64mm)
Graphics Color:
Blue
Dot Pixels:
128 X 32
Display Mode:
Interface:
I²C, Parallel 8-Bit, SPI
Backlight:
Without Backlight
Base Product Number:
NHD-2.23
Controller Type:
SSD1305
Model Number:
NHD-2.23-12832UMB3
Introduction
Graphic LCD Display Module Blue OLED - Passive Matrix I²C, Parallel 8-Bit, SPI 2.23" (56.64mm) 128 x 32