Home > Products > Optoelectronics >LCD, OLED, Graphic > SMP TCG121SVLQXPNN-ANX13
SMP TCG121SVLQXPNN-ANX13
manufacturer:
Kyocera International, Inc.
Description:
LCD TFT DISPLAY SVGA 12.1"
Category:
Optoelectronics
Specifications
Category:
Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color:
Display Type:
TFT - Color
Product Status:
Obsolete
Package:
Bulk
Viewing Area:
246.00mm W X 184.50mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
12.1" (307.34mm)
Graphics Color:
Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen:
Mfr:
Kyocera International, Inc.
Backlight:
LED - White
Display Mode:
Transmissive
Interface:
LVDS
Dot Pitch:
0.10mm W X 0.31mm H
Dot Size:
Dot Pixels:
800 X 600 (SVGA)
Model Number:
SMP TCG121SVLQXPNN-ANX13
Introduction
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color LVDS 12.1" (307.34mm) 800 x 600 (SVGA)