LQ150X1LGN2A
Description:
LCD TFT 15.0" 1024X768 XGA
Viewing Area:
304.10mm W X 228.10mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
15" (381.00mm)
Interface:
LVDS
Dot Pitch:
0.30mm W X 0.30mm H
Dot Size:
Dot Pixels:
1024 X 768 (XGA)
Model Number:
LQ150X1LGN2A
Introduction
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color LVDS 15" (381.00mm) 1024 x 768 (XGA)