Home > Products > Optoelectronics >LCD, OLED, Graphic > AFY480272B0-4.3N12NTM
AFY480272B0-4.3N12NTM
manufacturer:
Orient Display
Description:
LCD TFT MOD 4.3" 480272 RGB
Category:
Optoelectronics
Specifications
Category:
Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color:
Display Type:
TFT - Color
Product Status:
Active
Package:
Box
Viewing Area:
95.04mm W X 53.86mm H
Series:
AFY
Diagonal Screen Size:
4.3" (109.22mm)
Graphics Color:
Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen:
Mfr:
Orient Display
Backlight:
LED
Display Mode:
Transmissive
Interface:
24-Bit (RGB)
Dot Pitch:
0.20mm W X 0.20mm H
Dot Size:
Dot Pixels:
480 X 272
Controller Type:
ILI6480BQ
Model Number:
AFY480272B0-4.3N12NTM
Introduction
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color 24-Bit (RGB) 4.3" (109.22mm) 480 x 272