LQ121S1DG41
Description:
LCD TFT 12.1" 800X600 SVGA
Viewing Area:
246.00mm W X 184.50mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
12.1" (307.34mm)
Interface:
Parallel, 18-Bit (RGB)
Dot Pitch:
0.31mm W X 0.31mm H
Dot Size:
Dot Pixels:
800 X 600 (SVGA)
Model Number:
LQ121S1DG41
Introduction
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 18-Bit (RGB) 12.1" (307.34mm) 800 x 600 (SVGA)