LQ038Q7DB03R
Description:
LCD TFT 3.8" 240X320 QVGA
Package:
Bulk
Viewing Area:
57.60mm W X 76.80mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
3.78" (96.01mm)
Touchscreen:
Resistive
Backlight:
LED - White
Interface:
Parallel, 18-Bit (RGB)
Dot Pitch:
0.24mm W X 0.24mm H
Dot Size:
Dot Pixels:
240 X 320
Model Number:
LQ038Q7DB03R
Introduction
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 18-Bit (RGB) 3.78" (96.01mm) 240 x 320