LQ043T3DX04
Description:
LCD TFT 4.3" 480X272 QVGA
Viewing Area:
95.04mm W X 53.86mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
4.3" (109.22mm)
Interface:
Parallel, 24-Bit (RGB)
Dot Pitch:
Dot Size:
0.20mm W X 0.20mm H
Dot Pixels:
480 X 272
Model Number:
LQ043T3DX04
Introduction
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 24-Bit (RGB) 4.3" (109.22mm) 480 x 272