LQ035Q7DB03
Description:
LCD TFT 3.5" 240X320 QVGA
Package:
Bulk
Viewing Area:
53.64mm W X 71.52mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
3.52" (89.41mm)
Interface:
Parallel, 18-Bit (RGB)
Dot Pitch:
0.22mm W X 0.22mm H
Dot Size:
Dot Pixels:
240 X 320
Model Number:
LQ035Q7DB03
Introduction
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 18-Bit (RGB) 3.52" (89.41mm) 240 x 320