LQ104S1DG34
manufacturer:
Sharp Microelectronics
Description:
LCD TFT 10.4" 800X600 SVGA
Category:
Optoelectronics
Specifications
Category:
Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color:
Display Type:
Product Status:
Obsolete
Package:
Tray
Viewing Area:
211.20mm W X 158.40mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
10.4" (264.16mm)
Graphics Color:
Touchscreen:
Mfr:
Sharp Microelectronics
Backlight:
LED
Display Mode:
Interface:
Parallel, 18-Bit (RGB)
Dot Pitch:
Dot Size:
Dot Pixels:
800 X 480 (WVGA)
Model Number:
LQ104S1DG34
Introduction
Graphic LCD Display Module Parallel, 18-Bit (RGB) 10.4" (264.16mm) 800 x 480 (WVGA)