Home > Products > Optoelectronics >LCD, OLED, Graphic > O100H016DBPP5N0000
O100H016DBPP5N0000
manufacturer:
Vishay Dale
Description:
100X16 BLUE GRAPHIC OLED
Category:
Optoelectronics
Specifications
Category:
Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color:
Display Type:
OLED - Passive Matrix
Product Status:
Active
Package:
Tray
Viewing Area:
66.00mm W X 16.00mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
Graphics Color:
Blue
Touchscreen:
Mfr:
Vishay Dale
Backlight:
Display Mode:
Interface:
SPI
Dot Pitch:
0.60mm W X 0.70mm H
Dot Size:
0.55mm W X 0.65mm H