DT070BTFT-TS
Description:
LCD DISP TFT 7.0" 1024X600 IPS
Viewing Area:
154.21mm W X 85.92mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
7" (177.80mm)
Touchscreen:
Resistive
Interface:
LVDS
Dot Pixels:
1024 X 600
Base Product Number:
DT070
Model Number:
DT070BTFT-TS
Introduction
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color LVDS 7" (177.80mm) 1024 x 600