Home > Products > Optoelectronics >LCD, OLED, Graphic > NHD-2.4-240320SF-CTXL#-FTN1
NHD-2.4-240320SF-CTXL#-FTN1
Description:
DISPLAY LCD TFT TOUCH 40ZIF
Package:
Tray
Viewing Area:
38.72mm W X 54.36mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
2.4" (60.96mm)
Touchscreen:
Resistive
Dot Size:
0.15mm W X 0.15mm H
Model Number:
NHD-2.4-240320SF-CTXL#-FTN1
Introduction
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 16-Bit (RGB) 2.4" (60.96mm) 240 x 320