Home > Products > Optoelectronics >LCD, OLED, Graphic > NHD-3.5-320240MB-ASXV-CTP
NHD-3.5-320240MB-ASXV-CTP
Description:
3.5" MOUNTABLE MVA CAP TOUCH
Viewing Area:
70.08mm W X 52.56mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
3.5" (88.90mm)
Touchscreen:
Capacitive
Interface:
Parallel, 24-Bit (RGB)
Dot Pixels:
320 X 240
Base Product Number:
NHD-3.5
Model Number:
NHD-3.5-320240MB-ASXV-CTP
Introduction
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 24-Bit (RGB) 3.5" (88.90mm) 320 x 240