Home > Products > Optoelectronics >LCD, OLED, Graphic > NHD-4.3-480272MB-ATXL
NHD-4.3-480272MB-ATXL
Description:
4.3" MOUNTABLE STANDARD TFT
Product Status:
Obsolete
Viewing Area:
95.04mm W X 53.86mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
4.3" (109.22mm)
Model Number:
NHD-4.3-480272MB-ATXL
Introduction
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 24-Bit (RGB) 4.3" (109.22mm) 480 x 272