Home > Products > Optoelectronics >LCD, OLED, Graphic > NHD-4.3-480272MB-ASXN-CTP
NHD-4.3-480272MB-ASXN-CTP
Description:
4.3" MOUNTABLE SUNLIGHT READ CAP
Product Status:
Active
Viewing Area:
95.04mm W X 53.86mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
4.3" (109.22mm)
Touchscreen:
Capacitive
NHD-4.3
Controller Type:
HX8257-A
Model Number:
NHD-4.3-480272MB-ASXN-CTP
Introduction
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 24-Bit (RGB) 4.3" (109.22mm) 480 x 272