Home > Products > Optoelectronics >LCD, OLED, Graphic > GTT43A-TPC-BLM-B0-H1-CU-VPT
GTT43A-TPC-BLM-B0-H1-CU-VPT
manufacturer:
Matrix Orbital
Description:
LCD TOUCH TFT DISPLAY
Category:
Optoelectronics
Specifications
Category:
Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color:
Display Type:
TFT - Color
Product Status:
Discontinued At Digi-Key
Package:
Tray
Viewing Area:
98.70mm W X 57.50mm H
Series:
GTT
Diagonal Screen Size:
4.3" (109.22mm)
Graphics Color:
Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen:
Capacitive
Mfr:
Matrix Orbital
Backlight:
Display Mode:
Transmissive
Interface:
USB
Dot Pitch:
0.20mm W X 0.20mm H
Dot Size:
Dot Pixels:
480 X 272
Base Product Number:
GTT43A
Model Number:
GTT43A-TPC-BLM-B0-H1-CU-VPT
Introduction
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color USB 4.3" (109.22mm) 480 x 272