Home > Products > Optoelectronics >LCD, OLED, Graphic > AFY480272B0-4.3N12NTM-SPI
AFY480272B0-4.3N12NTM-SPI
manufacturer:
Orient Display
Description:
4.3'' TN TFT, SPI interface
Category:
Optoelectronics
Specifications
Category:
Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color:
Display Type:
TFT - Color
Product Status:
Active
Package:
Bag
Viewing Area:
96.04mm W X 54.85mm H
Series:
P
Diagonal Screen Size:
4.3" (109.22mm)
Graphics Color:
Touchscreen:
Mfr:
Orient Display
Backlight:
LED - White
Display Mode:
Transmissive
Interface:
SPI
Dot Pitch:
Dot Size:
Dot Pixels:
480 X 272
Controller Type:
NP4185
Model Number:
AFY480272B0-4.3N12NTM-SPI
Introduction
Graphic LCD Display Module Transmissive TFT - Color SPI 4.3" (109.22mm) 480 x 272