Home > Products > Optoelectronics >LCD, OLED, Graphic > NHD-10.1-1024600EF-ASM-WI_REVB
NHD-10.1-1024600EF-ASM-WI_REVB
Description:
NHD-10.1-1024600EF-ASM-WI_REVB
Viewing Area:
224.44mm W X 127.00mm H
Series:
Diagonal Screen Size:
10.1" (256.54mm)
Touchscreen:
Capacitive
Interface:
I²C, Parallel, 24-Bit (RGB)
Dot Pixels:
1024 X 600
Model Number:
NHD-10.1-1024600EF-ASM-WI_REVB
Introduction
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color I²C, Parallel, 24-Bit (RGB) 10.1" (256.54mm) 1024 x 600