ISL54405IVZ
manufacturer:
Renesas Electronics America Inc
Description:
IC MUX STEREO 2:1 CD/MP3 16TSSOP
Category:
Integrated Circuits (ICs)
Specifications
Features:
Break-Before-Make, Depop
Category:
Integrated Circuits (ICs) Interface Analog Switches - Special Purpose
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Surface Mount
Package:
Tube
Series:
-3db Bandwidth:
230MHz
On-State Resistance (Max):
1.9Ohm
Supplier Device Package:
16-TSSOP
Mfr:
Voltage - Supply, Dual (V±):
Applications:
Audio
Multiplexer/Demultiplexer Circuit:
2:1
Voltage - Supply, Single (V+):
3.3V, 5V
Number Of Channels:
2
Package / Case:
16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)