ADG2108BCPZ-REEL7
manufacturer:
Analog Devices Inc.
Description:
IC CROSSPOINT SWIT 8X10 32LFCSP
Category:
Integrated Circuits (ICs)
Specifications
Features:
I²C
Category:
Integrated Circuits (ICs) Interface Analog Switches - Special Purpose
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Surface Mount
Package:
Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series:
-3db Bandwidth:
210MHz
On-State Resistance (Max):
50Ohm
Supplier Device Package:
32-LFCSP-VQ (5x5)
Mfr:
Analog Devices Inc.
Voltage - Supply, Dual (V±):
±5V
Applications:
Telecommunications, Ultrasound
Multiplexer/Demultiplexer Circuit:
10:8
Voltage - Supply, Single (V+):
12V
Number Of Channels:
1
Package / Case:
32-VFQFN Exposed Pad, CSP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)