PI3V312LE
manufacturer:
Diodes Incorporated
Description:
IC VIDEO MUX/DEMUX 2X1 16TSSOP
Category:
Integrated Circuits (ICs)
Specifications
Features:
Category:
Integrated Circuits (ICs) Interface Analog Switches - Special Purpose
Product Status:
Active
Mounting Type:
Surface Mount
Package:
Tube
Series:
-3db Bandwidth:
500MHz
On-State Resistance (Max):
8Ohm
Supplier Device Package:
16-TSSOP
Mfr:
Diodes Incorporated
Voltage - Supply, Dual (V±):
Applications:
Multiplexer/Demultiplexer Circuit:
2:1
Voltage - Supply, Single (V+):
3.3V
Number Of Channels:
4
Package / Case:
16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)