PI3DBV14ZHE
manufacturer:
Diodes Incorporated
Description:
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 20TQFN
Category:
Integrated Circuits (ICs)
Specifications
Features:
Category:
Integrated Circuits (ICs) Interface Analog Switches - Special Purpose
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Surface Mount
Package:
Tube
Series:
NanoSwitch™
-3db Bandwidth:
300MHz
On-State Resistance (Max):
14Ohm
Supplier Device Package:
20-TQFN (4.5x3.5)
Mfr:
Diodes Incorporated
Voltage - Supply, Dual (V±):
Applications:
Video
Multiplexer/Demultiplexer Circuit:
4:1
Voltage - Supply, Single (V+):
2.5V, 3.3V
Number Of Channels:
2
Package / Case:
20-WFQFN Exposed Pad
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)