TS5V522CDBQR
manufacturer:
Texas Instruments
Description:
IC VGA SWITCH 5BIT 24SSOP
Category:
Integrated Circuits (ICs)
Specifications
Features:
Bi-Directional, RGB
Category:
Integrated Circuits (ICs) Interface Analog Switches - Special Purpose
Product Status:
Active
Mounting Type:
Surface Mount
Package:
Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series:
-3db Bandwidth:
380MHz
On-State Resistance (Max):
10Ohm
Supplier Device Package:
24-SSOP
Mfr:
Texas Instruments
Voltage - Supply, Dual (V±):
Applications:
Video
Multiplexer/Demultiplexer Circuit:
Voltage - Supply, Single (V+):
4V ~ 5.5V
Package / Case:
24-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)