CBTW28DD14AETJ
manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Integrated Circuits (ICs)
Specifications
Features:
Bi-Directional
Category:
Integrated Circuits (ICs) Interface Analog Switches - Special Purpose
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Surface Mount
Package:
Tape & Reel (TR)
Series:
-3db Bandwidth:
2.5GHz
On-State Resistance (Max):
10Ohm (Typ)
Supplier Device Package:
48-TFBGA (4.5x4.5)
Mfr:
NXP USA Inc.
Voltage - Supply, Dual (V±):
Applications:
Memory
Multiplexer/Demultiplexer Circuit:
2:1
Voltage - Supply, Single (V+):
1.4V ~ 2V