Home > Products > > BCR22PNE6433HTMA1
BCR22PNE6433HTMA1
manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Discrete Semiconductor Products
Specifications
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Frequency - Transition:
130MHz
Mounting Type:
Surface Mount
Package:
Tape & Reel (TR)
Series:
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 500µA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Supplier Device Package:
PG-SOT363-PO
Resistor - Base (R1):
22kOhms
Mfr:
Infineon Technologies
Resistor - Emitter Base (R2):
22kOhms
Current - Collector Cutoff (Max):
Power - Max:
250mW
Package / Case:
6-VSSOP, SC-88, SOT-363
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
50 @ 5mA, 5V