Home > Products > > XP0611100L
XP0611100L
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Transistor Type:
2 PNP - Pre-Biased (Dual)
Frequency - Transition:
80MHz
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 300µA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Supplier Device Package:
SMINI6-G1
Resistor - Base (R1):
10kOhms
Mfr:
Resistor - Emitter Base (R2):
10kOhms
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Power - Max:
150mW
Package / Case:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
35 @ 5mA, 10V