Home > Products > > DME914C10R
DME914C10R
manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Discrete Semiconductor Products
Specifications
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA, 500mA
Product Status:
Discontinued At Digi-Key
Transistor Type:
1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Frequency - Transition:
300MHz
Mounting Type:
Surface Mount
Package:
Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series:
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 500µA, 10mA / 250mV @ 10mA, 200mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V, 12V
Supplier Device Package:
SSMini6-F3-B
Resistor - Base (R1):
4.7kOhms
Mfr:
Resistor - Emitter Base (R2):
47kOhms
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Power - Max:
125mW
Package / Case:
SOT-563, SOT-666
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
80 @ 5mA, 10V / 270 @ 10mA, 2V
Base Product Number:
DME914C1
Model Number:
DME914C10R
Introduction
Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP 50V, 12V 100mA, 500mA 300MHz 125mW Surface Mount SSMini6-F3-B