Home > Products > > DDC144EU-7-F-50
DDC144EU-7-F-50
manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Discrete Semiconductor Products
Specifications
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Product Status:
Active
Transistor Type:
2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Frequency - Transition:
250MHz
Mounting Type:
Surface Mount
Package:
Bulk
Series:
Automotive, AEC-Q101
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 500µA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Supplier Device Package:
SOT-363
Resistor - Base (R1):
47kOhms
Mfr:
Diodes Incorporated
Resistor - Emitter Base (R2):
47kOhms
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA (ICBO)
Power - Max:
200mW
Package / Case:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
68 @ 5mA, 5V
Base Product Number:
DDC144
Model Number:
DDC144EU-7-F-50
Introduction
Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) 2 NPN - Pre-Biased (Dual) 50V 100mA 250MHz 200mW Surface Mount SOT-363